Teknoloji

YouTube Aynı Anda 4 Canlı Yayını İzlemeye Geliyor (Fakat Fazla Hevesli Olmayın…)

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube, uzun yıllardır “televizyonu bitireceği” öngörüsüyle çeşitli tartışmalara ev sahipliği yaptı. Bugün, neredeyse tüm ana akım medya YouTube’da yayın yapmaya başlarken, YouTube televizyonu bitirdi mi? TV, YouTube’u devraldı mı?Karar vermek zor olsa da platform, televizyon izleme alışkanlıklarımızı değiştirmek için yeniliklerine devam ediyor.

Resmi X hesabı üzerinden yeni bir duyuru yapan YouTube, platforma çoklu izleme özelliği getireceğini duyurdu. Kelimenin özelliği ile birlikte aynı anda birden fazla canlı görüntüleme fırsatı bulacaksınız. Evet, bahsedilen özellik standart YouTube videolarını izlemek için kullanılamayacak.

Aynı anda 4 maç izlemek mümkün olacak.

YouTube’un “çoklu izleme” olarak adlandırdığı özellik, şu anda yalnızca 85’ten fazla TV’nin canlı yayınını izlemek için kullanılabilir. YouTube TVve tek noktadan abonelik ve farklı akış hizmetlerine erişim sunmak. Primetime Kanalları Bu nedenle standart YouTube canlı yayınlarının en azından şimdilik çoklu izlemeyi desteklemeyeceğini söyleyebiliriz. (Ancak seçim gecelerinde çok faydalı olur.)

Özellik şu anda neredeyse beta aşamasında olduğu için standart YouTube canlı akışlarını “henüz” desteklemeyeceğini söylüyoruz. Öyle ki YouTube artık YouTube TV veya Primetime Channels kullanıcılarına bile izin veriyor. Çoklu izleme özelliğini hangi yayınlarda kullanabileceklerine izin vermeyecek. YouTube, otomatik olarak dört WNBA veya NFL yayınını seçer ve gruplandırır. Kullanıcılar ana sayfada çoklu izleme teklifini görecek ve aynı anda YouTube tarafından seçilen dört yayını izleyebilecekler.

YouTube çoklu izleme, mobil cihazlarda veya web’de kullanılamayacak

Bu sırada; YouTube’un gelecekte kullanıcıların aynı anda hangi yayınları izleyebileceklerini seçebileceklerini söylediğini belirtelim. O gün geldiğinde tahmin et standart YouTube akışları da çoklu izlemeyi destekleyebilir.

YouTube’un çoklu izleme özelliğinin en büyük eksilerinden biri, yalnızca YouTube’un akıllı TV’si uygulaması ve Apple TV gibi akış cihazlarında kullanılabilir. Taşınabilir veya web sürümünde çoklu izleme özelliği olmayacaktır. Ekranın dörde bölüneceğini düşünürsek 6-7 inçlik bir akıllı telefon ekranında açmanın pek hoş olmayacağını iddia edebiliriz.

haberakcaabat.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu