Haber

Sincan Belediyesi Çocuklar İçin Mahalle Şenliği Düzenledi

Sincan Belediyesi, Belediye Başkanı Murat Ercan’ın katılımıyla çocuklar için ‘Mahalle Şenliği’ düzenledi.

Sincan Belediyesi, çocukların yaz tatilinde eğlenmesi için iki günlük bir şenlik düzenledi. Kent Meydanı’nda düzenlenen Mahalle Şenliği’nde yüzlerce çocuk boy gösterdi. Palyaçolar şenliğe renk katarken, minikler oyun parkında eğlenceli saatler geçirdi. Yarışmalarla heyecanlı anlar yaşayan çocuklar, tatilin tadını doyasıya çıkardı. Şenliğe katılan çocuklara pamuk şeker ve mısır ikram edildi.

Başkan Ercan çocuklarla eğlendi

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, çocukların heyecanına ortak oldu, oyunlar oynadı, fotoğraf çektirdi ve patlamış mısır ikram etti. Çocuklarla özel olarak ilgilenen lider Ercan’ı gören miniklerin heyecanı görülmeye değerdi.

Mahalle şenliğine babasıyla birlikte katılan Tuğrul Çağatay, ilk kez böyle bir şenliğe katılmanın mutluluğunu yaşayarak, “Babam oyuncaklara bindirdi, bayıldım, bir de palyaço var. Ben oynarken çok keyif aldım. Burada.” Çocuklarının bu mutlu anına şahit olan veliler, düzenlemeye tam not vererek Sincan Belediyesi’ne teşekkür etti. Festivalin yaz boyunca düzenlenmesi planlanıyor.

Başkan Ercan’dan aşure ikramı

Bu arada paylaşmanın, kardeşliğin ve dayanışmanın simgesi Muharrem ayı münasebetiyle Kent Meydanı’nda aşure ikramı yapıldı. Önder Ercan ve eşi Emine Ercan, aşure dağıtım standını devralarak vatandaşlara kendi elleriyle aşure ikram etti. – ANKARA

pirazizajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu