Haber

Sosyal Medyadan Gelen Tepkilere Cevap Veremeyen Yenişafak Çalışanı Sevilay Yılman’dan İntikamını Aldı

Gazeteci Sevilay Yılman, Habertürk’ten ayrılarak bağımsız gazeteci olarak çalışmak istediğini söyledi. Sevilay Yılman’ın ilk fotoğrafı, Almanya’dan gelen bir gurbetçinin sosyal medyada tepki çekmesine neden olan fotoğrafı nedeniyle kaldırıldı. Fotoğrafı Twitter’da paylaşan Yenişafak çalışanı Burak Doğan, Sevilay Yılman’ın videosunun yayınını telif hakkı nedeniyle engelledi.

Sevilay Yılman, Habertürk’ün sosyal medyanın kuralları içinde kalamayacağını ve bağımsız habercilik yapmak istediğini söyledi.

Yılman, 29 Nisan’da yayınladığı ilk videosunda Almanya’dan bir gurbetçinin gönderdiği patates, soğan ve salatalıkla oy pusulasını eleştirerek sosyal medyada tepki topladı. Yılman, özellikle Yenişafak çalışanlarını gazetecilik ahlakı nedeniyle kötüledi.

İşte Sevilay Yılman’ın ilgili paylaşımı eleştirdiği o bölüm…

Burak Doğan, Sevilay Yılman’ın paylaştığı fotoğrafın kendisiyle ilgili olduğu iddiasıyla Youtube’a başvurduğunu Twitter’da paylaştı.

Sevilay Yılman’ın bağımsız gazeteciliğe başlaması fotoğrafçının değil fotoğrafı paylaşan kişinin telif hakkı almasıyla sekteye uğradı.

Sevilay Yılman olumsuzluklarını Twitter’dan şu şekilde duyurdu.

Gönderinin tam metni:

Bağımsız, özgür bir kanal dedik ve hevesle başladık ama 2. gün hevesim kursağımda kaldı.

İlk görselde adı geçen Yeni Şafak Gazetesi muhabiri Burak Doğan şikayetçi oldu ve görseli YouTube’dan kaldırdı.

Elbette itiraz edeceğiz ama benim anlamadığım şu; Burak Doğan telif hakkı talebinde bulunmuş ve üzerindeki görsel kaldırılmıştır.

O oy pusulası soğanlı, patatesli, salatalıklı twit atıp “Telif hakkı bende” dedi…

izninizle sorayım

@doganburak29 bir…

Söyle bana o iğrenç tweetin telif hakkı için ne kadar istiyorsun… Hemen ödeyeyim de kardeşim videomu tekrar youtube’a koysun.

Lütfen

Bu mümkün mü?

Binlerce kullanıcının sosyal medyaya yansımasına yanıt veremeyen Yenişafak çalışanı Burak Doğan, Sevilay Yılman’dan intikamını şöyle paylaştı:

gumushacikoy-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu