Ekonomi

Litecoin geliştiricisinden kripto para birimi için iddialı tahmin

Investing.com – Litecoin geliştiricisi Charlie Lee, kripto para biriminin yarılanmasına 3 ay kala LTC fiyatında büyük bir ralli olduğu iddiasıyla gündeme geldi.

Uzun bir aradan sonra ilk kez LTC fiyatı hakkında konuşan Lee, halving yolunda kripto paranın BTC’ye karşı en az %10 pahalı olmasını bekliyor.

Charlie Lee, LTC’nin potansiyeline işaret etti

Litecoin’in çok daha büyük bir potansiyele sahip olduğuna inanan Lee, kripto paranın öne çıkan özelliklerinden bahsederken şu anki değerinin adil olmadığını savunurken, tasarım ve genişleme blokları ile ölçeklenebilirlik açısından daha yüksek verimliliğe sahip olduğunu, daha iyi ticarete elverişliliğe sahip olduğunu ve MWEB’den daha fazla gizlilik.

LitecoinGeliştirici, Litecoin ağının 11,5 yıldır sıfır kesinti ile çalıştığına da dikkat çekti. bitcoinuyumlu bir protokol olarak düşük bir fiyata kendi ASIC madencilerine sahip olduğu için adil bir piyasa fiyatı olarak övüldü.

Charlie Lee, Litecoin fiyatını BTC fiyatı üzerinden tahmin ederken, halving sonrası döngüde LTC’nin 0,025 BTC’ye yükselebileceğini düşünüyor. Lee ayrıca LTC’nin bir sonraki boğa döneminde 0,0125 BTC’ye sıçramasının zor olmayacağını düşünüyor. Şu anda 1 LTC, 0.0003 BTC bandında işlem görüyor. Olası bir geri çekilmede Charlie Lee, LTC’nin 0,0025 BTC’nin altına düşmeyeceğini düşünüyor.

Bitcoin çatalı olarak piyasaya sürülen Litecoin, tıpkı Bitcoin ağı gibi, her 4 yılda bir ödül halving gerçekleştiriyor. Şu anda LTC ağında blok başına 12,5 LTC ödülü dağıtılırken, bu metrik 2 Ağustos’ta gerçekleşecek yarılanmadan sonra 6,25 LTC’ye düşecek.

Litecoin’de yükseliş algısı oluşturan yarılanma olayının dışında sıra mekanizmasının LTC ağına entegrasyonunu sağlayan LRC-20 standardının getirilmesi de yatırımcılar tarafından olumlu karşılanan bir gelişme oldu.

Litecoin fiyatındaki son durum

Litecoin fiyatı, Ocak ayında %34’lük bir sıçramanın ardından 90$ bandına adım attıktan sonra yavaşladı ve sonraki aylarda 84-105$ aralığında daha fazla dalgalandı.

Nisan ortasında 100$ manevi seviyesini bir kez daha test eden LTC, bu seviyeden reddedilerek 85-90$ arasındaki dar bantta yatay hareket etmeye başladı.

Author: Günay Caymaz

ihsangaziajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu