Teknoloji

Twitter’ın Geleceği Nasıl Şekillenecek? Elon Musk’ın X Planları

Dünyanın en büyük sosyal ağlarından biri olan Twitter’da değişim süreci hızla devam ediyor. 2022 yılında platformu satın alan Elon Musk, radikal kararlar almaya devam ediyor. Yeni güncelleme ile Twitter çok yakında oldukça farklı bir hale gelecek.

Twitter artık X olarak adlandırılıyor

Elon Musk, dün sabah saatlerinde attığı bomba gibi bir tweet ile yeniden gündem yaratmayı başardı. Twitter’ın sahibi, “Yakında Twitter markasına ve tüm kuşlara veda edeceğiz” sözleriyle herkesin merakını uyandırdı. 24 Temmuz’un prestijiyle bu değişikliği resmiyet kazandı ve Twitter markasını ‘X’ olarak değiştirdi.

Elon Musk uzun süredir gündemde

Teknoloji milyarderi Twitter’ı satın aldığından beri, platformu kullanıcıların birbirlerine para gönderebilecekleri ve ödeme işlemleri yapabilecekleri bir sosyal ortama dönüştürmeyi planlamıştı. Hatta kısa süre önce reklam geliri paylaşım programını resmen duyurmuştu. Financial Times’ın haberine göre Musk, birçok yeniliğe adım atmak istedi. X’in tanıtılmasıyla birlikte bu adım resmen atılmış oldu.

X, dijital bir banka ve ödeme merkezi olacak

Twitter’ın şu anki CEO’su Linda Yaccarino, önümüzdeki günlerde ne gibi yeniliklerle karşılaşacağımızın sinyallerini verdi. Yaccarino, yapay zeka ile X’in daha da dijital hale geleceğine dikkat çekti.

‘X, fikirler, eserler, hizmetler ve fırsatlar için küresel bir pazar yaratan ses, video, mesajlaşma, ödemeler/bankacılık temelli sınırsız etkileşimin geleceğidir. Yapay zeka tarafından desteklenen X, hepimizi hayal etmeye başladığımız biçimlerde birbirine bağlayacak.”

“Daha yeni başladık”

X ile büyük bir dönüşüm yaşanacağına değinen yönetici, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Hayatta veya işte başka bir büyük izlenim bırakmak için ikinci bir şansın elde edilmesi son derece nadirdir. Twitter büyük bir etki yarattı ve iletişim kurma şeklimizi değiştirdi. Şimdi, X daha da ileri gidecek ve küresel kent meydanını dönüştürecek.

Hayranlar ve eleştirmenler yıllardır Twitter’ı daha büyük hayaller kurmaya, daha hızlı yenilik yapmaya ve büyük potansiyelimizi gerçekleştirmeye yöneltti. X bunu ve daha fazlasını yapacak. Son 8 ayda yaptığı hızlı lansmanlarla X’in şekillendiğini görmeye başladık. Ama daha yeni başlıyoruz.

Bu dönüşümün kesinlikle bir sınırı yoktur. X, her şeyi sağlayabilecek bir platform olacak. Elon Musk ve ben, X’i dünyaya getirmek için ekiplerimizle ve ortaklarımızdan her biriyle çalışmayı dört gözle bekliyoruz.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu