Haber

TİKA’dan Afganistan’daki yetimlere destek

Türk İşbirliği ve Bütünleşme Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afganistan’ın batısındaki Herat şehrinde devlete ait yetimhanelerde kalan çocuklara giyim, temizlik malzemesi ve gıda takviyesi yaptı.

Malzeme teslimi için düzenlenen törene Herat İl Çalışma ve Sosyal İşler Müdürü Mirza Muhammed Ebu Mensur, Herat Yetimhaneler Müdürü Halit Şefik ve TİKA Herat Koordinatörü Arafat Deniz katıldı.

Törende konuşan Herat İl Çalışma ve Sosyal İşler Müdürü Ebu Mensur, yetim ve sokakta yaşayan çocuklara bugüne kadar böyle kapsamlı bir yardım yapılmadığını, TİKA sayesinde bu yardımların ihtiyacı karşılayacağını söyledi. 2 yıldır yetim.

Ebu Mensur, yardımlarından dolayı Türkiye Cumhuriyeti’ne ve TİKA’ya teşekkür etti.

Yetimhaneler Müdürü Şefik de TİKA’nın yetim çocuklara her zaman yardım ettiğini ve yardımlarını esirgmediğini belirtti.

Şefik, giyim, temizlik, gıda ve yakacaktan oluşan bu ek paketten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

TİKA Herat Koordinatörü Deniz de TİKA’nın her zaman dezavantajlı kümelerin başında yer alan yetimlerin yanında olduğunu kaydetti.

Herat İl Çalışma ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün sokakta yaşayan çocukları yetimhanelere yerleştirmesinden motive olduklarını belirten Deniz, hem yetimlere hem de sokakta yaşayan çocuklara kapsamlı yardımda bulunduklarını vurguladı.

Sokakta yaşayan 15 yaşındaki Muhsin, “Kalacak yerim ve giyecek kıyafetim yoktu, ailem olmadığı için hep açtım ama şimdi mutluyum” dedi. söz konusu.???????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu