Haber

Samsun Trafik Polisine Başarı Belgesi

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı tarafından başarı belgesi verildi. Vali Dağlı, “Aslında polislerimizin hepsi böyle ama buraya bu şekilde yansıyor. Gördüğümüz gibi başarı belgesi verdik. Polisimize de maaş ödülü vereceğiz. Zaten hak ettiğini düşünüyoruz.”

Samsun Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi’nde görevli 15 yaşındaki polis memuru Alper Gökhan Yıldırım, Atakum ilçesi Atatürk Bulvarı’nda hız yapmakta olan motosiklet sürücüsünü durdurdu. Şahin polis memuru Yıldırım, 27 yaşındaki motosiklet sürücüsü Muhammet Fatih Ukte’ye (27) bir baba gibi nasihat etti. Sosyal medyada paylaşılan o anlara ait görüntü milyonların kalbini fethetti. Herkesi duygulandıran görüntüler üzerine İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da polis memurunu arayarak tebrik etti.

“Polisimiz trafikte eğitime devam edecek”

Olayın ardından motosiklete binen Trafik Polisi Alper Gökhan Yıldırım ile Muhammet Fatih Ukte, Samsun Valisi Zülkif Dağlı’nın ofisinin merkezine geldi. Vali Zülkif Dağlı, trafik polislerine başarı belgesi vererek tebrik etti. Daha sonra açıklamalarda bulunan Vali Dağlı, “Muhammet motosikletiyle gelirken polis memurumuz Alper Gökhan babacan tavrıyla onu uyardı, ağabeylik yaptı ve yol gösterdi. Aslında ona küçük bir ders verdi. Bu anlamda çok güzel bir yansıma oldu. Davranışından dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Aslında bütün polislerimiz böyleydi ama buraya bu şekilde yansıdı. Güven belgesini verdik. Polisimize de 1 maaş ödüllendireceğiz. Zaten hak ettiğini düşünüyoruz. Muhammet bundan sonraki hayatında daha dikkatli olacaktır. Motosiklet aslında güzel bir spordur. Bu farklı bir zevk. Ama önce hayatımızı düşüneceğiz. Gençlerimizi ve geleceğimizi düşüneceğiz. Muhammet bu anlamda çok daha dikkatli olacaktır. Polisimiz vatandaşlarımızı trafikte yönlendirmeye ve eğitmeye devam edecek” dedi. – SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu