Haber

Sakarya Valisi Karadeniz’den Cumhuriyetin 100. yıl mesajı

Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Karadeniz, mesajında, millet olarak büyük bir mücadele sonucu 29 Ekim 1923’te şan ve şerefle ilan edilen Cumhuriyetin 100. yıl dönümünü kutlamanın gururunu ve sevincini hep birlikte yaşadığımızı ifade etti. kahramanlık.

Karadeniz, Cumhuriyetin geleceğe büyük umutla bakılmasını sağlayan, gururlu atılımlara ve başarılara imza atma çabasında büyük güç veren, her türlü ağır engeli aşan bir değer olduğuna dikkat çekerek, şöyle konuştu:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Türk milletinin karakter ve geleneklerine en uygun yönetim’ diyerek bizlere miras bıraktığı Cumhuriyet, milletimizin birlik ve bütünlüğünün, bağımsızlığının ve hürriyetinin asla taviz verilmeyeceğinin en açık ifadesidir. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları milletimizin yanındadır Tüm dünyaya meydan okuyarak tarihin en büyük devrimlerinden birini gerçekleştirerek Cumhuriyeti ilan ettikleri bu özel gün, Türkiye’nin adını tarihe yazdırdığı gündür. tarihin altın harflerle yazılması, bağımsızlığının, çağdaşlaşmasının ve kararlılığının sembolüdür. O dönemle aynı ruhu taşıyan günümüzün büyükleri, gençleri ve çocukları olarak biz de, “Onun sarsılmaz azim ve kararlılığını örnek alacağız ve Bu anlamlı günde vatanın bağımsızlığı uğruna gözünü kırpmadan canlarını verenleri sonsuza kadar hatırlayacağız.”

Cumhuriyetin 100’üncü yılını büyük bir gururla kutladıklarını belirten Karadeniz, belirledikleri yüksek amaç ve hedeflere ulaşmak ve ülkeyi dünyanın daha yukarılarına çıkarmak için üstlendikleri her görevi yerine getirmek için birlik ve beraberlik içinde büyük bir kararlılıkla çalıştıklarını ifade etti. Çağdaş uygarlıkların düzeyi. .

Karadeniz, Türkiye Cumhuriyeti’nin bugün ilerleyen demokrasisi, gelişen ekonomisi, güçlü ordusu ve zengin insan kaynağıyla ulusal ve uluslararası arenada yükselen bir profile sahip olduğunu vurgulayarak, “Özellikle tüm dünyaya umut ve ilham veren Türkiye, Son yıllardaki başarılarıyla halkının özgüvenini artıran bir ülke.” “Türkiye’miz, sanayi tesisleriyle, üniversiteleriyle, otoyollarıyla, eğitim ve sağlıktaki büyük gelişmeleriyle, tarım ve turizmdeki başarılarıyla, modern şehircilik uygulamalarıyla, her alanda standartlarını yükselten, geleceğe güvenle ve umutla bakan bir ülkedir. ” İfadelerini kullandı.

Vali Karadeniz, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitleri rahmet ve minnetle andığını belirterek, Türk milletinin Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı, gazilere şükranlarını sundu.

dazkiriajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu