Haber

Şahinbey Belediyesi Dijital Dönüşüm Programında E-Lisans Devreye Alındı

Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen dijital dönüşüm programında E-Lisans tanıtıldı.

Şahinbey Belediyesi’nin Gaziantep’te düzenlediği programda Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, müteahhit, mimar ve mühendislerle bir araya geldi. Türkiye’de bir ilk olan projede inşaat yapmak isteyen müteahhitler rahat bir nefes alacak. Dijital dönüşüm kapsamında E-Belediye üzerine E-Lisans sistemi ile müteahhitler belediyeye gitmeden lisans işlemlerini online olarak gerçekleştirebilecekler.

“Şahinbey Belediyesi olarak bugün bir ilke imza atıyoruz”

Türkiye’de bir ilk olarak yapılan projenin inşaat yapmak isteyen müteahhitleri rahatlatacağını belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Şahinbey Belediyesi olarak bugün bir ilki gerçekleştiriyoruz. İnşaat yapmak isteyen müteahhitlerimiz. E-Belediye sistemimiz üzerinden başvuru yaptıkları takdirde yapı ruhsatlarını E-Lisans üzerinden alabileceklerdir.Projelerini belediyeye gelmeden sistem üzerinden gönderip inceledikten sonra belediyemizce onaylanmaktadır. Sonraki süreçlere geçebilirler.Ayrıca bize bağlı olarak diğer altyapı kuruluşları da bu sisteme tamamen dahil oldular.Bu sayede zamandan, yakıttan ve kağıttan tasarruf etmiş olacağız. Süreçler hızlandırılacak. Herhangi bir bekleme süresi ortadan kalkacaktır. Bekliyorsa bile nerede beklediği ortaya çıkacaktır. Böylece müteahhitlerimiz inşaatlarını daha rahat yapabilecekler” dedi.

“Vatandaşların işini kolaylaştırmaya devam ediyoruz”

Vatandaşların belediye işlemlerini E-Devlet üzerinden daha hızlı yapabileceklerini belirten Tahmazoğlu, “Şahinbey Belediyesi olarak şu anda İçişleri Bakanlığı’nın e-Devlet üzerinden vatandaşlarımıza birçok imkan sunan E-Belediye sistemini kullanıyoruz.” Ödemelerini tekrar online yapabilirler. Vatandaşlarımızın belediyeye gelmeden her türlü işlemlerini sistem üzerinden yapabilmelerini istiyoruz. Bunu şu anda büyük ölçüde başardık ve her geçen gün üzerine eklemeler yaparak vatandaşlarımızın hayatını ve işini kolaylaştırmaya devam ediyoruz” dedi.

Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen E-Lisans Lansmanına özellikle Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Dönem AK Parti Gaziantep Eski Milletvekili İbrahim Halil Mazıcıoğlu ile müteahhit, mimar ve mühendisler katıldı. – GAZİANTEP

pirazizhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu