Haber

Putin: Rusya ile Belarus arasındaki ilişkiler hızla gelişiyor

Rusya lideri Putin, St. Petersburg’daki Konstantin Sarayı’nda Belaruslu mevkidaşı Alexander Lukashenko ile yaptığı görüşmede iki ülke arasındaki bağlantılara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Rusya başkanı, “Genel olarak ilişkiler hızla gelişiyor. “Geçtiğimiz yılın ilk 10 ayında ticaret ciromuz, elimizdeki verilere göre dolar bazında değerlendirildiğinde 42,5 milyar dolardı ve ciro sürekli artıyor.”dedi.

Rusya’nın Belarus’un en büyük yatırımcısı olduğunu ve ülke ekonomisine 4 milyar dolar yatırım yaptığını kaydeden Putin, “Bu çalışmalar ikili olarak devam ediyor.”

‘Rusya ve Belarus’un Antarktika’da ortak çıkarları var’

Rusya ve Belarus’un Antarktika’da ortak çıkarları olduğunu ve iş birliği yapacaklarını belirten Putin, şunları kaydetti:

“Bugün Antarktika’da işbirliği gibi sıra dışı bir konuyu tartıştık. Biz neredeyiz, Antarktika nerede gibi görünse de orada da ortak çıkarlarımızın olduğu ve birlikte üzerinde çalışılacak konuların olduğu ortaya çıktı. Ve şüphesiz bunu yapacağız.”

Putin operasyon bölgesindeki durum hakkında Lukaşenko’yu bilgilendirecek

Lukaşenko, St. Petersburg’a gelme davetini kabul ettiği ve hatta bunun için programını değiştirdiği için Putin’e teşekkür ederek, “Bugünkü toplantımızda sizi özel askeri operasyon bölgesinde yaşananlar hakkında detaylı olarak bilgilendireceğim. “

Lukashenko: Operasyonu dikkate alarak askeri sanayi sektörünün gelişimini Putin ile görüştük

Belarus lideri Lukaşenko, Rus mevkidaşı ile askeri sanayinin geliştirilmesine ilişkin konuları da operasyon dikkate alınarak görüşüldüğüne dikkat çekerek, şunları söyledi:

“Ekonomi ve askeri sanayi sektörüyle ilgili konuları çok ciddi bir şekilde inceledik. Hiçbir şeyi gizlemiyoruz. “Birçok sorunu tartıştık, özel askeri harekât tecrübelerini de dikkate alarak nasıl daha da geliştirebileceğimizi, hangi sistemleri geliştirebileceğimizi düşündük.”

Antarktika’daki Vostok bilimsel araştırma istasyonunun açılışından sonra kendisinin ve Putin’in bu konulara değindiğine dikkat çeken Lukaşenko, “Rusya’nın her yerine” gelmeye her zaman hazır olduğunu, çünkü “görecek bir şeyler, konuşacak bir şeyler” olduğunu vurguladı. her yer.

habermerzifon.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu