Haber

Polisin göçmen operasyonu: 309 kişi yakalandı

ANKARA (İGFA) – İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İzmir’de düzenlenen ‘kalkan’ operasyonlarında 309 düzensiz göçmen yakalandı. Milletimizin şunu bilmesini istiyorum; Sistemsiz göç ve göçmen kaçakçılarına, halkımızı zehirleyen uyuşturucu tacirlerine, terör örgütlerine ve organize suç çetelerine karşı mücadelemizi kararlılıkla sürdürmek tek amacımızdır. İl Emniyet Müdürlüğümüz ve İl Göç İdaresi Müdürlüğümüz, İzmir Valiliği iş birliğiyle yabancıların yoğun olarak bulunabileceği yerlerde, terk edilmiş binalarda, park-bahçelerde, otel ve bulvarlarda, şehir merkezine açılan cadde ve sokaklarda yol denetimleri ve denetimler gerçekleştirdi. İzmir genelinde sistematik olmayan göç ve göçmen kaçakçılığıyla mücadele çalışmaları kapsamında bu güzergahlar kullanılıyor. 1257 polis ve İl Göç İdaresi çalışanının katılımıyla eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda, yabancı bireylerin ülkemizde yasal kalış durumları ve kayıtlı oldukları ilde bulunup bulunmadığı kontrol edildi.

Kentin çeşitli ilçelerinde bulunan 5 Taşınabilir Göç Noktasında parmak izleri sorgulanan yabancılardan 309’unun sistematik olmayan göçmen olduğu belirlendi.

Düzensiz göçmenlerin ülkelerine geri gönderilmesine yönelik süreçler başlatıldı.

Operasyonları düzenleyen kahramanlarımızı tebrik ediyorum. Biz her zaman sistematik olmayan göçmenlerin ve göçmen kaçakçılığı örgütleyicilerinin peşindeyiz. “Onların durmasına izin vermeyeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu