Haber

Niğde Stadyumu’nda ilk kazma vuruldu

AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, 7 bin 500 kişilik stadyum inşaatında incelemelerde bulundu.

Milletvekili Selim Gültekin, stadyumda idman salonlarının yanı sıra gece aydınlatmasının da olacağını tabir ederken; genç, yaşlı herkesin spor yapabileceği bir stadyum inşa ettiklerini tabir etti. Gültekin, inşaatın 2023 yılının ortalarında tamamlanacağının muştusunu verdi. Süratli bir halde çalışmaların devam ettiğini belirten Selim Gültekin, “7 bin 500 kişilik stadyumumuzun inşaatını geldik ve yerinde gördük. İnşaatımız süratlice başladı. Firma yetkililerimize, şantiye şeflerimize teşekkür ediyoruz. 7 bin 500 kişilik, gece aydınlatması olan, idman salonları içeren, gencinden yaşlısına kadar tüm hemşerilerimizin spor yapabileceği, keyifle maç izleyebileceği stadyumumuza 2023 yılının ortalarında kavuşacağız. Firma yetkilimizden de kelam aldık. İnşallah gece gündüz çalışarak, Niğde’mizin çok istediği bu stadyumumuzu kentimize kazandıracağız. Hoş ve süratli bir çalışma var. Bu suratımızın daha da artarak stadyumumuzu hemşerilerimize kazandırmanın uğraşı içerisinde olacağız. Biz de takipçisi olacağız. Zira spor aşkı mahzur tanımıyor” dedi.

Projede emeği geçenlere teşekkür eden Selim Gültekin, spor yatırımlarına hız vereceklerini sözlerine ekleyerek, “Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Gençlik ve Spor Bakanımıza teşekkür ediyoruz. Yetkililerimize, bu projemize sahip çıkan, emek veren herkese teşekkür ediyoruz. İnşallah bu projemizi ve öbür projelerimizi Niğde’mize kazandırmaya devam edeceğiz. Niğde’mizi spor yatırımlarında inşallah 2023’te açılabilir, hizmetine sunulabilir bir yıl olarak ilan edeceğiz. Niğde’mizde spor yatırımlarına sürat vereceğiz” diye konuştu.

Yüklenici firma yetkilisi ise, kontratın bitiminden çok daha kısa mühlet içerisinde stadyum inşaatını bitirmek istediklerini söyledi. – NİĞDE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu