Haber

Kayseri Hacılar’ın çehresi değişiyor

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’nin Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, nüfus yoğunluğu her geçen gün artan Hacılar’ı geleceğe hazırlamak için çalışmaların yürütüldüğünü söyledi.

Hacılar Belediyesi, ilçenin farklı noktalarında eş zamanlı olarak çalışmalarını sürdürürken, özellikle yolların yenilenmesine öncelik veriliyor. İlçe genelinde son üç ayda 14 kilometre gaz sınırı, 12 kilometre su hattı, 2 buçuk kilometre kanal sınırı, 40 bin metrekare kilitli parke yol ve 3 bin ton asfalt yol yapım işi gerçekleştirildi. .

Konuyla ilgili açıklama yapan Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, alt yapısı tamamlanan ilçenin farklı mahalle, sokak ve caddelerinde üst yapı çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti. Özdoğan, sözlerine şöyle devam etti;

“Aktivitelerle dolu bir yaz geçireceğimizi söylemiştik. Bu kapsamda ilgili kurumlarımızla üst yapı ve altyapı çalışmalarına Nisan ayı ortasında başladık. Bu 3 aylık süreçte Kayserigaz tarafından Yediağaç, Beğendik ve Yukarı Mahallelere 14 kilometre doğalgaz hattı döşendi. Yine KASKİ tarafından Akyazı, Erciyes ve Yediağaç bölgeleri başta olmak üzere çeşitli mahallelerde 12 kilometrelik çalışma yapıldı. Erciyes ve Akyazı İlçelerimizde 2 buçuk kilometrelik bir kanal hattı tamamlandı diyelim.”

Alt yapısı tamamlanan ilçelerde üst yapı ve yol yapım çalışmalarını ivedilikle yürüttüklerini belirten Özdoğan; “Şu ana kadar 40 bin metrekare kilitli parke yol çalışması yapıldı. Bu hafta itibariyle inşallah 50 bin metrekareyi aşacak. Bu planladığımızın üçte biri. Asfalt yol yapım çalışmalarına baktığımızda yaklaşık 3 bin tonluk bir çalışma yaptık. İlçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz.” söz konusu.

haber-gonen.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu