Haber

İstanbul’da yürek yakan kaza: Kediyi seven 3 yaşındaki çocuğu fark etmedi, arabasıyla üzerinden geçti

İstanbul’da yürek yakan kaza: Kediyi seven 3 yaşındaki çocuğu fark etmedi, arabasıyla üzerinden geçti

3 yaşındaki Salih Muhammet Kaya aracın altında kaldı: Korkunç kaza kameralara yansıdı

İSTANBUL – İstanbul Sultangazi’de meydana gelen feci kazada, sokak ortasında oynayan 3 yaşındaki Salih Muhammed Kaya’yı fark etmeyen sürücü, aracıyla üzerinden geçti. Kaza anı güvenlik kamerası tarafından kaydedilirken, hastaneye kaldırılan çocuk hayatını kaybetti.

Kaza, dün saat 16.30 sıralarında Sultangazi Habipler Mahallesi 2700 Sokak üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 3 yaşındaki Salih Muhammet Kaya evlerinin önünde kediyle oynamaya başladı. Kediyi okşarken sokağa giren aracın sürücüsü 3 yaşındaki Salih Muhammet Kaya’yı fark etmeyerek üzerinden geçti. Kazada ağır yaralanan çocuk hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen 3 yaşındaki Salih Muhammet Kaya kurtarılamadı ve hayatını kaybetti.

Cenaze Şanlıurfa’da defnedilecek

Kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 3 yaşındaki Salih Muhammet Kaya’nın cenazesi, Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Burada yapılan incelemelerin ardından Kaya’nın naaşı ailesine teslim edildi. Salih Muhammet Kaya’nın cenazesinin Şanlıurfa’da defnedileceği öğrenildi.

Kaza anı güvenlik kamerasına yansıdı

Dün meydana gelen ve 3 yaşındaki Salih Muhammet Kaya’nın hayatını kaybettiği kazanın anı güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Manzaralarda, sokakta kediyi severken sokağa dönen aracın çocuğun üzerinden geçtiği görüldü.

3 yaşındaki Salih Muhammet Kaya’nın amcası Veysel Muharrir ise şöyle konuştu: “Ben şoför olan şoföre söylüyorum. Yani insanlar durup kalkarken taşa çarpmamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Çünkü bunun bir bedeli olacak. 3-5 bin lira. Yani o canın değeri o taş kadar değil mi?” ? 3 yaşında bir çocuk. 3 yaşında bir kız çocuğu oradan kalktığında tek başına yol kenarına park ediyor. Kalabalık yok. O kadar da kalabalık değil. Burada çocuk tek başına ayakta oynuyor. Yani onun üstüne tırmanıyor. Başka bir deyişle, ilk defa kimse bunu hissetmedi. İkinci kez onun üstüne çıkarsın. Sen hissetmiyorsun. Yani bu nasıl bir vicdandır? Kedi de yanında ölüyor. Kedi arabaya çarpıyor, ölüyor. Kedi de ölmüş. Köpek yavrusu şu anda o çocuğu arıyor. Yani Türkiye’de o çocuğa ağlıyor. Bu nasıl bir vicdandır? “Biliyorsunuz benim sözüm bitti diyorlar. Aslında bildiğiniz söz burada 3 yaşındaki bir çocuğun kanı. Tamam mı? Adaletten, devletten bu işin peşini bırakmamasını istiyoruz. Kesinlikle. Böyle adamları toplumdan silin, yani böyle adamları içeriden çıkarmasınlar.” Çünkü neden? 3 yaşındaki bir çocuğun hayatı bu kadar kolaysa bu adamı salıvermemeliler” dedi.

Öte yandan araç sürücüsünün polis ekipleri tarafından gözaltına alındığı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu