Teknoloji

iOS 18, iPhone şarjını farklı bir boyuta taşıyacak

Kısa bir süre önce WWDC 2024 etkinliğinde tanıtılan iOS 18 güncellemesi, simgeleri ana ekranın herhangi bir yerine serbestçe yerleştirmek gibi yeni özelleştirme seçeneğinin yanı sıra, açık ve karanlık mod simgeleri ve tamamen özelleştirilebilir bir Kontrol Merkezi gibi bazı şık özellikleri de beraberinde getiriyor.

Dikkat çekici bir şekilde Apple, iOS 18 yüklü iPhone’larda T9 çevirici desteğini de ekledi. Bu, artık sayısal tuş takımını kullanarak kişinin adını yazabileceğiniz ve çeviricinin size eşleşen kişileri göstereceği anlamına geliyor. Akıllı telefon öncesi dönemden beri telefonlarda mevcut olan bu temel özellik, iOS 18 sayesinde artık Apple iPhone’larda da bulunacak.

Şimdi de, Reddit kullanıcısı freaktheclown’ın belirttiğine göre, iOS 18’i yükledikten sonra, iPhone’u şarj etmek için yavaş bir şarj cihazı kullanırsanız bir yavaş şarj cihazı uyarısı görülüyor. Ayrıca pil grafiği, telefonunuzu şarj etmek için ne zaman yavaş bir şarj cihazı kullandığınıza ilişkin bilgileri de gösteriyor ve süreyi turuncu renkle vurguluyor.

Reddit kullanıcısı, bu yavaş şarj cihazı uyarısını iPhone 15 Pro Max cihazını şarj etmek için 5W şarj cihazı kullandığında fark ettiğini söylüyor. Ayrıca, “Yavaş Şarj Cihazı” uyarısının yanındaki bilgi düğmesine dokunulduğunda, muhtemelen iOS 18 güncellemesinin herkesin kullanımına sunulmasının ardından güncellenecek, şu anda var olmayan bir destek makalesinin açıldığını da belirtiyor. Yavaş şarj uyarısının hangi şarj hızları tarafından tetiklediği şimdilik bilinmiyor.

Ayrıca iPhone kullanıcıları, iOS 18 güncellemesiyle beraber Ayarlar uygulamasında “Pil” ayarları menüsünün “Şarj Etme” bölümünde şarj sınırı belirlemeye yönelik daha fazla seçenekle karşılaşacaklar. Daha önce Apple, şarj sınırını yalnızca %80’e ayarlamanıza izin veriyordu. Ancak iOS 18 güncellemesiyle kullanıcılar artık %85, %90 ve %95 şarj sınırları dahil olmak üzere çeşitli ayrıntılı seçenekleri tercih edebilecek.

karliovaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu