Haber

İç Anadolu illerinde yeni eğitim öğretim yılı başladı

Nevşehir, Kırşehir, Kırıkkale, Sivas, Yozgat ve Niğde’deki öğrenciler 2023-2024 eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle okullarda derslere başladı.

Nevşehir’deki 333 ilk ve orta okulda 55 bin 681 öğrenci ve 4 bin 427 öğretmen yeni eğitim-öğretim yılına başladı.

Bazı aileler sabahın erken saatlerinden itibaren çocuklarıyla birlikte okula gitti.

Kırşehir

Kırşehir’de 223 okulda 43 bin 347 öğrenci için birinci sınıf zili çaldı.

Vali Hüdayar Mete Buhara, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Cevdet Vural, Özbağ Şehit Ramazan Dona Ortaokulunu ziyaret etti.

Buhara ve Vural, sınıfları ziyaret ederek öğrencilerin heyecanına ortak oldu, tavsiyelerde bulundukları öğrencilere roman ve hikaye kitapları dağıttı, okul yöneticilerinden çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Kırıkkale

Kırıkkale’de 230 okulda 43 bin 846 öğrenci ve 3 bin 175 öğretmen öğretmenlik yapmaya başladı.

TOKİ Şehit Nazir Elitok İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törende konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Punar, yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

Bu yılın Cumhuriyetin 100’üncü yılı olduğuna işaret eden Punar, “Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılı Türkiye Yüzyılı olacaktır. Bu hedefe ancak çağın gerektirdiği donanıma sahip, güçlü iradeye sahip nesiller ulaşabilir.” Bilimde, teknolojide, sanatta ve bilimde milli ve manevi yönler.” sporBunu da bu gibi alanlardaki başarılı çalışmalarla başarabiliriz” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu da, temel eğitimde toplam 2 bin 843 sınıfta 43 bin 846 öğrenci ve 3 bin 175 öğretmenin örgün eğitime başladığını kaydetti.

Öğrencilerin halk oyunları sergilediği ve şiirlerin okunduğu törende protokol üyeleri ilk ders zilini çalarak sınıfları gezdi.

Törene Vali Yardımcısı Ahmet Ferhat İtina ve Belediye Başkan Yardımcısı Keyifli Erol Bakır da katıldı.

Sivas’ta

Sivas’ta ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki 669 okulda 138 bin 808 öğrenci ve 10 bine yakın öğretmen derslere başladı.

Aşık Veysel İlk ve Ortaokulu’nda düzenlenen törende konuşan Vali Yılmaz Şimşek, geleceğin teminatı çocukların okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın mutluluğunu, öğretmenlerin ise ailelerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. öğrenciler.

Belediye Başkanı Hilmi Alım, yeni eğitim-öğretim yılının hayırlara vesile olmasını diledi.

Öğrencilerin gösterilerinin ardından Şimşek ve beraberindekiler sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.

Yozgat

Yozgat’ta yeni eğitim-öğretim yılının başlangıcı dolayısıyla Atatürk İlköğretim Okulu’nda tören düzenlendi.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, 2023-2024 eğitim-öğretim yılında 463 eğitim kurumunda okul öncesi, ilkokul, orta ve ortaöğretim kademelerinde 76 bin 519 öğrencinin, 5 bin 317 öğretmenin eğitime başladığını belirtti. çalışacak.

Konuşmanın ardından halk oyunları ekipleri gösteri yaptı ve öğrenciler şiir okudu.

Vali Yardımcısı Adnan Kayık, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Mustafa Yaşam, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Tanışman ve il protokolü sınıfları ziyaret ederek öğrencilere başarılar diledi.

Niğde

Niğde’de 389 okulda 5 bin 634 öğretmen ve 74 bin 283 öğrenci yeni eğitim-öğretim yılına başladı.

23 Nisan Havacılar Ortaokulu’na gelen öğrenciler İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sınıflarına girdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu