Yaşam

Halil Akyüz Huzurevi sakinlerine keman ziyafeti

Antalya Büyükşehir Belediyesi Döşemealtı Halil Akyüz Yaşlılar Haftası Huzurevi sakinlerine genç müzisyenler Elif Eroğlu ve Pınar Yar keman dinletisi verdi.

Yaşlılar Haftası nedeniyle Büyükşehir Belediyesi Halil Akyüz Huzurevinde
Renkli bir etkinlik düzenlendi. Huzurevinde yaşayan yaşlılara müzik zevki genç müzisyenler tarafından verildi.

HUZUREVİNDE KEMAN SESLERİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Süralsan Konservatuarı öğrencisi, ulusal ve uluslararası yarışmalarda kazandığı birinciliklerle Antalya’nın gururu Elif Eroğlu ve genç müzisyen Pınar Yar, yaşlı bireylere keman dinletisi verdi. Genç müzisyenler sergiledikleri performansla yaşlılardan alkış aldı. Konserin sonunda yaşlılar genç müzisyenlere teşekkür ederek kendi elleriyle yaptıkları ikramları verdi.

MÜZİK SESİ İLE AÇILDIK

Huzurevinde büyüklerine verdiği konserin kendisi için çok anlamlı olduğunu söyleyen Elif Eroğlu, “Müzik her yaştan insana hitap ediyor. İlk defa huzurevinde değerli büyüklerimin önünde keman çaldım ve çok mutlu oldum. Müzik ruhu dinlendiriyor, umarım ruhlarına hitap etmiş ve huzur vermişimdir” dedi.

Huzurevi sakinlerinden Haydar Haluk Bulut da konseri çok beğendiğini belirterek, “Bizim için farklı bir gün oldu. Genç sanatçılarımızı burada görmekten mutluluk duyduk. Müzik sesiyle açıldık” dedi.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu