Haber

Filistin Sağlık Bakanı: İsrail Şifa Hastanesi’nde katliam yapabilir

Filistin Sağlık Bakanı Mey Keyle, İsrail ordusunun baskın yaptığı Gazze’deki Şifa Hastanesi’nde katliam gerçekleştirebileceği uyarısında bulundu.

Keyle, yaptığı yazılı açıklamada, Şifa Hastanesi’ndeki hastaların, sağlık personelinin ve mültecilerin hayatlarından İsrail ve uluslararası toplumun sorumlu olduğunu belirtti.

Sağlık Bakanı Keyle, bazı ülkelerin sessizliği ve çekingen faaliyetlerinin İsrail’e uluslararası hukuku ihlal ederek sağlık kompleksine baskın yapma cesareti verdiğini vurguladı.

“İşgal ordusunun Şifa Hastanesi’ne baskını insanlık suçudur”

İsrail’in hastanede yaptığı katliama karşı uyarıda bulunan Keyle, “İşgal ordusunun Şifa Hastanesi’ne saldırısı insanlık suçudur.” dedi.

Şifa Hastanesi’ndeki binlerce hasta, yaralı, sağlık çalışanı ve yerinden edilmiş sivilin akıbetinin bilinmediğine işaret eden Keyle, daha önce de ambulansları, sağlık çalışanlarını ve hastaneleri hedef alan, 700’den fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olan İsrail’in, yeni bir insanlık suçu işledi. altını çizdi.

İsrail ordusu bu sabah Gazze’de binlerce hasta ve yerinden edilmiş sivilin yaşadığı bölgenin en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesi’ne baskın düzenledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu