Ekonomi

Emek ve Özgürlük İttifakı’ndan Kılıçdaroğlu kararı

Yazılı açıklamada Emek ve Özgürlük İttifakı’nın aldığı karar kamuoyuna duyuruldu. Açıklamada, gerçeklerin “siyasi, sosyal ve ekonomik krizlerin bir arada yaşandığı çoklu kriz koşullarında” Türkiye tarihinin en değerli seçimine doğru ilerlediği belirtildi.

Bilindiği gibi Türkiye halklarının devrimcileri, demokratları ve mazlumları olarak ‘Emek ve Demokrasi İttifakı’ adı altında bir araya geldik. Açıklamada, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde “aday gösterilmemesine” ve milletvekilliği seçimlerine “ittifak” çatısı altında girilmesine karar verildiği hatırlatıldı.

İlgili Makaleler

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Türk siyasetinin bu kırılma döneminde, hem geleneğimize hem de gelecek nesillere karşı tarihi görevimizi borcumuz kapsamında yerine getirmeyi kabul ettik. Bu bağlamda, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’na destek kararımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz. Seçimler 14 Mayıs 2023’te yapılacak.

Bilinmelidir ki, Türkiye siyasi tarihinin en değerli seçiminde faşizme karşı zafer kazanmanın tek yolu Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmak değildir. Aksine faşizmi geriletmenin en değerli yollarından biri TBMM’de çoğunluğu sağlayacak aritmetiği sağlamaktır. Bu durumu sağlamak için tüm Türkiye halklarını 14 Mayıs 2023 Milletvekili Seçimlerinde Emek ve Özgürlük İttifakı’na oy vermeye çağırıyoruz.

Tüm ezilenlerin, yok sayılanların, sömürülenlerin ve sömürülenlerin mecliste temsil edilmesinin tek yolu Emek ve Özgürlük İttifakı çatısı altında toplanarak mecliste söz, otorite ve karar mercii olmaktır.

Bu tarihi seçimde Türkiye halklarını bir kez daha milletvekili seçimlerinde Emek ve Özgürlük İttifakı’na, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeye çağırıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu