Haber

Düzce’deki Türk Bayrağı koreografi rekoru denemesi iptal edildi

Cumhuriyetin 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında DÜZCE’de 8 bin 100 lise öğrencisinin katılımıyla düzenlenen ‘Türk Bayrağı’ koreografisiyle rekor denemesi gerçekleştirilemedi. 4 saat bekledikten sonra öğrenciler duruma tepki göstererek alanı terk ederek kartonları havaya fırlatırken, bazı öğrenciler de kalabalığa bozuk para atarak diğer öğrencilerin hafif yaralanmasına neden oldu. Etkinlikte Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü temsilen Şube Müdürü Yasemin Çağır, olayın ardından öğretmenlere gönderdiği toplu açıklamada, “Proje planlaması tamamen belediyemize aitti. İsyan doğruydu, tepkiler yanlıştı. “

Düzce Belediyesi ve Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Cumhuriyetin 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında kentte 8 bin 100 lise öğrencisiyle koreografi yapılması planlandı. En fazla kişiyle ‘Türk Bayrağı’ koreografisi oluşturma rekorunun kırılması planlanan etkinlikte öğrenciler, öğretmenlerinin gözetiminde sabah saat 09.00 sıralarında Anıtpark Meydanı’nda toplandı. 4 saat sonra organizasyonun başlamaması üzerine bazı öğrenciler fenalaşırken, bazıları da tepki göstererek alanı terk etti. Birçok öğrenci koreografi için kendilerine verilen bozuk para ve kartonları havaya fırlattı. Atılan paralar nedeniyle bazı öğrenciler hafif yaralandı. Yaşananlardan dolayı koreografi gerçekleştirilemedi. Rekor denemesi iptal edilirken, başka bir girişimde bulunulmayacağı öğrenildi.

‘İSYAN DOĞRU, TEPKİLER YANLIŞ’

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü temsilen Şube Müdürü Yasemin Çağır, etkinliğin ardından etkinliğe katılan öğretmenlere gönderdiği toplu mesajda, şunları söyledi: “Bugün çok zor bir gün geçirdik. Güzel başladı ve bitti. çok üzücü. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz çok yoruldular. Bu konuda çok haklılardı. Olmaması, yapılmaması ihtimali hep tartışıldı, hep vardı. Sürpriz olmadı. Milli Eğitim olarak öğrenciler talep edildi. Ama projelendirme tamamen belediyemize aitti. Beden eğitimi öğretmenlerimiz son anda müdahale etti ama yeterli olmadı. İsyan haklıydı, tepkiler yanlıştı. Para, karton atmak “Fırlatmak, yaralamak değil. bize yakışır. Denendi ama işe yaramadı. Bir daha denemeyeceğiz, bir daha denemeyeceğim. En çok üzüldüğüm şey öğrencilerimizin saygısız davranışları ve birbirlerine zarar vermeleridir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu