Haber

Bursa İnegöl’den sanayide kapsamlı temizlik

BURSA (İGFA) – İnegöl Belediyesi, kanun gereği sorumluluk alanı dışında bulunan Küçük Sanayi Sitesi Ağaç İşleri Kısmında makul aralıklarla paklık çalışmaları gerçekleştiriyor. Hem evsel atıkların hem de sanayi atıklarının yüzeysel formda etrafa atılma alışkanlığının azalsa da büsbütün önlenemediği görüşen Ağaç İşleri Sanayi Bölgesinde, geçtiğimiz hafta sonu da kapsamlı bir paklık çalışması yapıldı.

İnegöl Belediyesi Paklık İşleri Müdürlüğü takımları, sanayi bölgesinde her sokağı ayrıntılı biçimde temizleyerek atıkları topladı.

Boş emlakta ve yol kenarında biriken atıklar, iş makineleri ile toplandı.

İnegöl Belediye Lideri Alper Taban, sanayi atıklarının bertarafı noktasında geçmiş yıllara nazaran uzaklık kaydedilse de yüzde 100 muvaffakiyete ulaşılamadığını söz etti. İnegöl’ün üretim ve istihdam alanı Ağaç İşleri Endüstrisine yakışmayan imajlarla karşılaşıldığını tabir eden Lider Taban, yalnızca üreterek, ihracat yaparak İnegöl’e katkı sağlanamayacağını belirterek, “Temiz bir etraf ile geleceğin İnegöl’üne imza atmalıyız” dedi.

Başkan Taban, mobilyanın başşehri İnegöl’ü Türkiye’nin en pak kenti unvanına kavuşturmak ismine tüm işletmecileri bir defa daha etraf ve paklık konusunda hassaslığa davet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu