Ekonomi

Barcelo Group’tan yerel ortakla Kapadokya’da 30 milyon dolarlık yatırım

25 ülkede 300 otel ile turizm alanında faaliyet gösteren Barcelo Group, Türkiye’deki faaliyetlerini artırıyor.

Bloomberg HT yayınına katılan Barcelo Group Başkanı Simon Pedro Barcelo, sektöre ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve Türkiye’deki yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Barcelo Group olarak bir aile şirketi olduklarını belirten Barcelo, “Mallarco’da dedem başlattı ve şu anda en büyük faaliyetlerimizden biri otel kümemiz. Bu yıl sonuna kadar dünya çapında 300 otelimiz olacak. 55 bin oda kapasiteli, 25 farklı ülkede faaliyetlerimiz var ve toplamda “30 binin üzerinde kişi ile çalışıyoruz” dedi.

Türkiye’de 20 otel planı

Türkiye’de 25 yılını doldurduklarını belirten Barcelo, İstanbul’da 2, Ankara’da bir otel olduğunu söyledi. “Bu yılki planımız Kapadokya’da yeni bir otel açmak. Kısa ve orta vadede Türkiye’de toplam 20 otel yatırımı planlıyoruz” diyen Barcelo, Türkiye’de daha da büyümek istediklerini sözlerine ekledi, “Biz Şu ana kadar toplam 50 otel yatırımlarımıza devam edeceğiz” diye konuştu. Ve burada, ülkenizde daha fazla fırsata değer vermek istiyoruz. İnşallah bu yıl sonunda Kapadokya’da faaliyete başlayacağız. 200 odası ve farklı restoranlarıyla 30 milyon euroluk bir yatırımdan bahsediyoruz. Oradaki yerli yatırımcımız da yatırımın çoğunu üstleniyor” dedi.

Aynı zamanda bir tur firması olduğumuzu da anlatan Barcelo, İspanya’dan 2019’da 150 bin kişinin geldiğini, 2020’de 300 bin kişiye çıktığını söyledi.

Kendilerine ait olan Avoris medikal firmasının İspanya ve Portekiz’in en büyük tur şirketi olduğunu belirten Barcelo, “1500’den fazla medikal acentemiz var. Ayrıca İspanyolları Karayipler, Dominik Cumhuriyeti’ne gönderen küçük bir havayolu şirketimiz de var. , Meksika, Küba. Türkiye ve Orta Amerika’ya gönderiyoruz” dedi.

Grubun 2023 bütçesinin 5.6 milyar avroya ulaşacağını belirten Barcelo, söz konusu bütçenin 1.9 milyar avroluk kısmının oteller kısmından geldiğini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu