Ekonomi

AO Smith Hisseleri Dördüncü Çeyrek Kazançlarının Tahminleri Geçmesinin Ardından Yükseldi

AO Smith Corporation’ın (AOS) hisseleri, analistlerin ortalama kar ve gelir varsayımlarını aşan son üç aylık mali sonuçlarının açıklanmasının ardından Salı günü piyasa açılışından önce %1’den fazla arttı.

Şirket, dördüncü çeyrekte hisse başına 0,97 dolar kazanç bildirdi; bu, mali analistlerin hisse başına 0,95 dolar tahmininin 0,02 dolar üzerindeydi. Çeyrek gelirin 982,33 milyon dolarlık ortalama tahmini aşarak 988 milyon dolar olduğu bildirildi.

AOS, bir önceki yıla kıyasla %3 artışla 2023 yılının tamamında şimdiye kadarki en yüksek yıllık satışını 3,9 milyar dolar ile elde ettiğini duyurdu. Satışlardaki büyüme büyük ölçüde satılan su ısıtıcı sayısındaki artıştan kaynaklandı.

AOS Yönetim Kurulu Lideri ve CEO’su Kevin Wheeler, “AO Smith Corporation, Kuzey Amerika’daki su ısıtıcılarına yönelik güçlü talebin etkisiyle üst üste üçüncü kez 2023’teki en yüksek yıllık satış rakamına ulaştı” dedi. “Çin’de devam eden ekonomik zorluklara rağmen satışlarımızı yerel para biriminde %4 artırmayı başardık.”

İleriye bakıldığında şirket, 2024 yılı boyunca hisse başına kazancının, analistlerin 4,05 dolarlık bahislerine kıyasla 3,90 ila 4,15 dolar aralığında olacağını öngörüyor. Şirket, aynı dönemdeki net satışlarının 3,97 milyar dolar ile 4,05 milyar dolar arasında olacağını tahmin ediyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

alucraajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu