Haber

Antalya’da korsan taksi şoförünü tehdit eden 3 taksiciye hapis cezası verildi.

Antalya’da “korsan taksi” işlettiği iddia edilen bir kişiyi bir uygulama üzerinden tehdit ettikleri ve olaya ilişkin görüntüleri sosyal medyada paylaştığı gerekçesiyle yargılanan 3 taksi şoförü, hapis cezasına çarptırıldı.

Taksiciler KA (26), Ş.C. (61) ve Ü.AT (30), geçen ay “korsan taksi şoförü” olduğunu iddia ettikleri Habip A’nın aracını durdurdu. Habip A’yı aracında tehdit ettiği iddia edilen 3 şüpheli, bu anların görüntülerini sosyal medyada paylaştı.

Bunun üzerine Antalya Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin başlattığı çalışmada Habip A. ile 3 taksi şoförü yakalandı.

Habip A’nın aracı “korsan taksicilik” suçundan 60 gün süreyle trafikten men edildi.

KA, Ş.C., “özgürlüğü elinden alma”, “kişisel verileri izinsiz yayma” ve “tehdit” suçlarından adliyeye sevk edildi. ve Ü.AT tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Cezalarda indirim

Sanıklar KA, Ş.C. Antalya 11. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya katıldı. ve müşteki Habip A. ile taraf avukatları katıldı ancak diğer sanık duruşmaya gelmedi.

Mahkeme, sanıklardan KA’yı “kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak” suçundan 6 yıl hapis cezasına çarptırdı. Ceza 10 aya indirildi. KA’ya “kişisel verileri izinsiz yayma” suçundan verilen 2 yıl hapis cezası 1 yıl 15 güne indirildi.

Diğer sanıklar Ü.AT ve Ş.C. “Özgürlüğü elinden alma” suçundan verilen 2 yıl hapis cezası 10 aya, “kişisel verileri izinsiz yayma” suçundan verilen 2 yıl hapis cezası ise 1 yıl 15 gün hapis cezasına indirildi. Sanıklara “tehdit” hatası nedeniyle ceza verilmedi.

Mahkeme sanıklar Ü.AT ve Ş.C.’nin cezalarının açıklanmasının ertelenmesine karar verdi.

Habip A. duruşmanın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, uygulamanın yasak olduğunu bilmediğini öne sürerek, “Arabamda beni tehdit edenler artık serbest. Bu adalet değil. Cezayı düşük buldum.” İtiraz edeceğiz.” söz konusu.

kurtun-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu