Haber

Antalya Büyükşehir Belediyesi Akçaenişli süt üreticilerinin yüzünü güldürdü

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Elmalı’da bulunan Akçaeniş Mahallesi Süt Ürünleri Üreticileri Kooperatifine çiğ sütün sağılmasından sonra soğuk zincirin sağlanması amacıyla süt soğutma tankı takviyesi yaptı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yerel kalkınma hedefleri doğrultusunda çiftçilere her alanda destek vermeye devam ediyor. Üretimin ve üreticinin yanında olan Antalya Büyükşehir Belediyesi, Elmalı ilçesinde tohum, fidan, hamur yoğurma makinesi, süt soğutma tankı gibi makine ve ekipman takviyelerinin yanı sıra eğitimler vererek çiftçilere katkı sağlıyor.

KOOPERATİF SÜT DEPOSU VERİLDİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akçaeniş’in süt üreticilerinin yüzünü güldürdü. Tarım Hizmetleri Müdürlüğü süt ürünleri üreticilerine süt soğutma tankları temin etti. Sıcak sütün besin değerini kaybetmemesi ve sağlıklı bir şekilde toparlaması için.

Elmalı Akçaeniş Mahallesi’ndeki süt üreticileri kooperatiflerine 6 tonluk süt soğutma tankı verildi.

SON SİSTEM SÜT SOĞUTMA TANKI

Akçaeniş süt üreticisi Cafer Akçakaya, “Akçaeniş mahallemizdeki süt üreticilerinin tamamına yakını bu tanktan faydalanıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin bize verdiği süt deposuna çok ihtiyacımız vardı. Türkiye’nin en kaliteli soğutma tankını bize getirdiler. Her sabah erkenden buraya gelip sütümüzü dağıtıyoruz. Son sistem süt soğutma tankını bizlere kazandıran Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu