Haber

Ancelotti: Arda Güler’in sakatlığı sadece kas problemi

Real Madrid Teknik Direktörü Carlo Ancelotti, Arda Güler’in Braga maçı öncesinde sakatlık yaşadığını belirterek, “Çok yetenekli bir oyuncu. Oyuncunun hayal kırıklığını anlayabiliyorum ama bu sadece bir kas problemi.”

İspanya La Liga’nın 13. haftasında Real Madrid, yarın Valencia’yı konuk edecek. Maç öncesinde Real Madrid Teknik Direktörü Carlo Ancelotti basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Madrid grup maçlarında Rayo Vallecano ve Braga ile oynanan karşılaşmalarda sakatlıklarının ardından takımda yer alan ancak vakit bulamayan milli oyuncu Arda Güler’in durumuna değinen İtalyan teknik adam, genç oyuncunun Braga maçı öncesinde sakatlık yaşadığını belirtti. . Arda’nın durumunun önemli olmadığını belirten tecrübeli çalıştırıcı, “Bu durum onu ​​rahatsız etmeye devam ediyor ama ciddi bir durum değil. Oynamak istediği için bunalıma girdiği aşikar. Bu bir geri adım gibi görünebilir,” dedi. ancak sakatlığının tekrarlaması gibi bir durum söz konusu değil.”En iyi şekilde hazırlanmak için zamanımız var” dedi.

“ÖZGÜRLÜĞÜ VE ÖFKESİ ANLAŞILIYOR”

Arda Güler’i oynatmak için acele etmediklerini vurgulayan Ancelotti, “Sakatlanan oyuncu için anı tutmak her zaman zordur. Diğer takım arkadaşları gelir oynar ama o bunu yapamaz. Onun üzüntüsü ve öfkesi anlaşılabilir. acelesi yok. Geleceği burada ve olağanüstü bir yeteneği var.” .

“ARDA GÜLER’İN GELECEĞİ KONUSUNDA ŞÜPHEMİZ YOK”

Arda’nın geleceğinin çok parlak olduğunun altını çizen İtalyan çalıştırıcı, “İlk sakatlığı geçen yıl yaşadığı menisküs yırtığıydı. Ameliyat oldu ve iyileşme sürecinde çoğu zaman olduğu gibi kas sorunları olabiliyor. Arda’nın geleceği çok iyi. Kendisi çok yetenekli bir oyuncu. “Hayal kırıklığını anlayabiliyorum ama bu sadece bir kas problemi. 21 yaşımdayken sakatlığımdan dolayı iki yıl oynayamadığım bir dönem vardı. Arda Güler’in geleceğinden hiç şüphemiz yok. Milli aradan sonra toparlanacağını umuyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu