Haber

Aliağa Yörükleri Derneği Güneşin Keyfini Obapark’ta Çıkardı

Aliağa Yörükleri Derneği üyeleri ve Tüpraş Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Dansları Grupları, Aliağa Belediyesi tarafından Samurlu Mahallesi’nde projelendirilen Obapark Sosyal Tesisleri’nde bir merkeze gelerek güneşli havanın tadını çıkardı. Obapark’ta kurulan piknik masaları, folklor gruplarının sergilediği sokak oyunları ve halk oyunları renkli görüntüler oluşturdu.

Aliağa Belediyesi tarafından Samurlu Mahallesi girişinde 18 bin metrekare alan üzerine kurulan Obapark Sosyal Tesisleri; Tüm sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin yer aldığı yeşillik ve peyzaj dekorasyonu ile temiz köy havasının tadını çıkarmak isteyen misafirlerini ağırlamaya başlamıştır. Hafta sonu güzel havanın tadını çıkarmak isteyen Aliağa Yörükleri Derneği üyeleri, Aliağa Türk Halk Oyunları ekipleri ve mahalleli soluğu aileleriyle birlikte Samurlu Mahallesi’ndeki Obapark Sosyal Tesisleri’nde aldı. Çeşitli etkinliklerin gerçekleştirildiği Obapark’ta misafirler keyifli bir hafta sonu geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.

“Aliağalı Hemşerilerimizi Obapark’ta Ağırlayacağız”
Aliağa Yörükleri Derneği Lideri Tuncay Narşap, Samurlu Obapark Sosyal Tesislerini Aliağalılar için en uygun şekilde değerlendirmek istediklerini belirterek, “Aliağa Belediye Başkanımız Serkan Acar, hem Aliağalıların hem de bölge halkının bir arada olduğu Obapark Sosyal Tesislerini bizlere kazandırdı. bölge gelip huzur ve keyif içinde vakit geçirebilir. Bunun için kendisine çok teşekkür ediyoruz. Bugün havanın güzelleşmesi ile birlikte dernek üyelerimiz ve aileleri ile birlikte Obapark’ta piknik yapmak istedik. Bizim için keyifli, eğlenceli bir hafta sonu oldu. Aliağa Yörükleri Derneği olarak bundan sonra tüm Aliağalıları Obapark’ta ağırlayacağız.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu